Youtuber olmak için yapmanız gereken 5 altın kural
Günümüzde artık youtuber'lar video yaparak para kazanmada sınır tanımıyorlar hepsi bir birinden harika videolarla karşımıza çıkarak izlenme ve tıklama almaktalar peki siz nasıl bir youtuber olabilirsiniz.

1. Youtuber olmak için ilk dersiniz photoshop

Youtuber olmak için ilk dersiniz photoshop

Youtuber olabilmeniz için photoshop çok iyi kullanmanız gerekir  .Photoshop ile bir birinden eğlenceli grafikler ve gifler yapabilirsiniz. Bu sayede kendi stilinizi belirleyip yolunuza devam edebilirsiniz

Size bir örnek ile youtuber macerasına çıkmanız için güzel bir fikir olur.  Örneğin siz günün haberlerini anlatan bir kanal açıyorsunuz fakat haber ilgi çekici ve aranabilir olmak zorunda diğelim ki haberinizi seçtiniz ve bu haber ilgili videolar arasında görüntüleniyor bunun için resminiz ön plana çıkar ve kişi merak eder ve tıklar bunun özgünlüğünü photoshop ile yapabilirsiniz.

2. Youtuber olmak için diğer kullanmanız gereken camstudio

Youtuber olmak için diğer kullanmanız gereken camstudio

youtuber'lerin video oluşturmakta en çok tercih ettiği programlardan biridir camstudio . Kendi içerinde bulunan düzenlemeler ile ses , resim , geçiş  gibi bölümler oluşturabilir aynı zamanda ekran kaydı oluşturabilirsiniz.  bu sayede videonuz için başka bir şeye ihtiyaç duymadan tek işlemle videonuz hazır hale gelir.

3. youtuber diğer tercih ettikleri program filmora

youtuber diğer tercih ettikleri program filmora

Youtuber diğer en çok kullandığı programlardan biridir . Bu program ile  istediğiniz türden bir geçiş sağlıyabilir . Videonuza profesyonellik ekliyebilirsiniz İçerisinde yüzlerce hazır geçişler bulundurmaktadır. Bu sayede sadece küçük değişiklikler ile videonuzu renklendirin.

4. Youtuber en sık kullandığı sitelerden biri

Youtuber en sık kullandığı sitelerden biri

Youtuber lar bir video hazırlamadan önce o videonun arama istatisliklerine bakar ve bu sayede videonun ne kadar izleneceğini hesaplar aynı zamanda oluşturacağı video için fikirler alır . 

5. Youtuber kullandıkları diğer site

Youtuber kullandıkları diğer site

Youtuber ler diğer kullandığı site ise google keyword planer bu size oluşturacağınız videonun hangi etiketler ile eş olduğunu vermekte bu sayede youtube üzerinden kullanıcılar benzer kelimeleri aradıklarında sizin videonuzun çıkmasına neden olur.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları