Web sitesi nasıl yapılır ? 5 maddede Öğren
Websitesi yapmak için iki durumunuz vardır ya şablonu hazır alırsınız yada kendiniz yaparsınız . Eğer kendiniz yapacaksanız php veya asp.net programlama dillerinden birini öğrenmelisiniz sonrasında html,css,javascript sitillerini kullanabilmelisiniz.

1. Alan Adı - Domain ismi

Alan Adı - Domain ismi

Websitesi kurmanız için öncelikle olması gereken site adınızdır bu yüzden önce sitenizin adını satın alarak başlamalısınız. 

Ucuz ve güvenilir en iyi alan adı goddady.com satın alabilirsiniz.

2. Hosting - sunucunuz

Hosting  - sunucunuz

Hosting sizin  içeriklerinizin bulunduğu bir sunucudur bu sunucuyu satın almalısınız . Bu sunucu php veya asp.net programlama geliştirdiğiniz yada hazır aldığınız bir şablonu öncelikle bu sunucuya eklemelisiniz. Bu yüzden  alan adınızdan sonra hosting satın almalısınız. 

Ucuz ve güvenilir en iyi sunucunuzu goddady.com satın alabilirsiniz.

3. Wordpress veya Blogger kullanmak

Wordpress veya Blogger kullanmak

Wordpress ve Blogger kullanmanızın siteniz için çok büyük avantajları vardır çünkü bu siteler sizin işlerinizi en kolay hale getirmek için sitelerini sürekli güncellerler ve bu sunucularla çalışan çok fazla insan ve geliştirici vardır bu durum sizin avantajınıza işler örneğin aldığınız şablonda  müşterilerinizin iletişime geçmek için mesaj tasarlanmamış bu durumda wordpress kendi sitesinde bu özelliği "plugin"  yükleyebilirsiniz fakat blogger bu özellik yoktur . Fakat eğer ilk defa site kurmayla ilgileniyorsanız size blogger öneriyoruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları