Sıfırdan yazılım öğrenme
Hepimiz yazılım öğrenip kendi programlarımızı yapmak isteriz . Eğer kendi programınızı yapmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bir kaç şey vardır.

1. Algoritma öğrenin

Algoritma öğrenin

Algoritma bize hayatımızda yapmamız gereken şeyleri öğretir  örneğin bir ampül yakmak için önce düğmeye basmalıyız gibi yapacağımız adımlar bizi o işlemin gerçekleşmesini sağlar. 

2. C veya C++ programlama dilini öğrenin

C veya C++ programlama dilini öğrenin

Öğrendiğimiz algoritma ile bunları uygulamarda nasıl yapabileceğimizi basit yapıda olan c veya c++ programlama diliyle başlamak akıllıca olur ve bu bizim programlama algoritma yapımızı geliştirerek daha iyi uygulamalar geliştirmemizde faydalı olan diller.

3. C# uygulamar yapmak

C# uygulamar yapmak

ilk iki adım tamamlandıktan sonra artık basit görsel uygulamalar geliştiremeye başlayabilirsiniz örnek olarak bir hesap makinesi yapın. sonrasında örneği yapılmış uygulamar ile devam edin ..

4. Veritabanı yapılarını öğrenin

Veritabanı yapılarını öğrenin

Artık orta düzey uygumalar yapabiliyorsak şimdi artık veritabanı ile bu bilgileri artık bir yerlerde tutalım nasıl yani örneğin kullanıcı adı ve şifre ile kişi bilgilerini girdi şimdi bunları bir yerde tutmalıyız ki kullanıcı çıkış yaptığında bir daha giriş yapmaya çalıştığında orda test edip bu kullanıcı var mı yada yok mu şifre doğru mu yoksa yanlış mı

5. Profesyonel Yazılımcı

Profesyonel Yazılımcı

Çok büyük uygulamalar yapmak istediniz ve sorunsuz çalışmasını istiyorsunuz bunları önceden planlayarak yapmalısınız adım adım gitmeli ve projeniz için uzun bir süre belirlemelisiniz ve eksik yada hataya asla mehil vermemelisiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları