Sakalınızı hızlı bir şekilde çıkarmanız için 14 adım
Bazı erkekler hızla büyüyen yüz tüyü ile kutsanırken, diğerleri yavaş büyüyen veya yamalı bıyıklarla mücadele edebilirler. Yüz tüyünüzün büyüme oranı çoğunlukla genetiğe bağlıdır, ancak sakalınız için endişeleniyorsanız büyüme hızını ve dolgunluğunu en üst düzeye çıkarmaya çalışabileceğiniz birkaç numara vardır.

1. Yüzünüze Bakım

Yüzünüze Bakım

Cildinizi haftada bir kez eksfoliye edin. Erkekler için özel olarak bir fırçalayın veya eksfoliye edici kullanın. Ölü cilt hücrelerini çıkartmak yeni saç büyümesini teşvik eder.

Peeling pulunu deneyin. Ürünü yüzünüze uygulayacaksınız ve durulamadan önce 10 ila 30 dakika arasında bir süreyle açık bırakacaksınız.

Cildinizi temiz tutun. Her sabah ve akşam sıcak su ve hafif bir temizleyici ile yıkayın. Temiz cilt küçük saçları büyütmeye teşvik eder.

Okaliptüslü bir krem veya nemlendirici kullanın. Okaliptüslü ürünler saçların yüzünüzde daha hızlı büyümesine yardımcı olur.

Tüysüz veya kuru ciltleri çıkarın. Nemlendirilmiş cilt, yüz tüylerinin hızlı bir şekilde büyüyebilmesi için daha iyi bir çevre oluşturur ve bu da sakallı olmasını sağlar.

İç taçlar için yüzünüzü kontrol edin. Yüzünüzde içe çekilmiş tüyler varsa sakallar eşit oranda büyümeyecektir.

Bol dinlenin. Uyku, bozuk cilt hücrelerinin kendiliğinden iyileşmesine ve sakal gelişimine yardımcı olur.

Stresinizi sağlıklı bir şekilde yönetin. Sakin olunca sakallar daha hızlı büyür ve pek çok güzellik ve sağlık uzmanı saçların stres yaşadığına inanıyor.

Stres yönetmek ve sakalınızı hızla büyütmek için egzersiz yapmayı deneyin. Egzersiz, saç büyümesini teşvik edecek şekilde yüzeye kan dolaşımını geliştirir.

7. Vitamin ve Takviye Almak

Vitamin ve Takviye Almak

Her gün biyotin al. Bu diyet ilave saç ve tırnak büyümesini artırmak için bilinir.

Sakalınızın hızla büyümesini sağlamak için her gün 2.5 mg biyotin kullanın. Bu genellikle vitamin dükkanından veya sağlıklı gıda mağazasından satın alabileceğiniz takviyeleri içerir.

D vitamini, diyetinize ve güzellik ürünlerine ekleyin. B1, B6 ve B12 vitamini, saçların hızla büyümesine yardımcı olmakta özellikle faydalıdır.

Diyetinizdeki protein miktarını artırın. Et, balık, yumurta ve fındıkta bulunan protein yüzdeki kılları daha hızlı büyür.

Meyve ve sebzelere dikkat edin. Saçlar, vücutta uygun besin maddeleri olmadan yetişemez ve meyveler ve sebzeler saçların hızlı bir şekilde büyümesi için gereken vitamin ve minerallerin birçoğunu sağlar.

11. Sakalın kesme sırası

Sakalın kesme sırası

Sakalınızı kesmek veya şekillendirmek için teşvik edin. Saçın hızla gelmesini istersen, büyüdükçe yalnız bırakın. Sakalın dolması yaklaşık 4 ila 6 hafta sonra damat kılma şansına sahip olacaksınız.

Tıraş olmanın saçları daha kalın ve daha hızlı büyürcüklediği inancını boşa çıkarın. Bunu destekleyen bilimsel bir delil yoktur. Sakalınızı tıraş etmek yalnızca yüzünüzdeki saç miktarını azaltacaktır, onu daha hızlı getirmeyecek.

Artan yüz tüylerinin sert olmasını bekleyin. Saçlarınızın hepsi aynı hızda büyümeyecek değil, yüzünüz kaşıntılı ve sinirli olabilir.

Kaşıntı veya kızarıklığa yakalanırsanız, sakal yetişirken yüzünüze bir hidrokortizon kremi uygulamakla ilgili bir doktora başvurun. Kaşıntıyı giderecektir. Bununla birlikte, yüz üzerinde kullanıldığında olumsuz yan etkilere de neden olabilir, bu nedenle sadece doktor gözetim ve tavsiyesine göre uygulayın. 

14. Son

Son

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları