Kötü Alışkanlıklarımız ve Kurtulma yöntemleri
Hepimizin aşağı yukarı istemeden yaptığımız bir çok alışkanlıklarımız vardır. Fakat bu alışkanlıklar bir zaman sonra bir bakmışsınız size büyük zararlar vermeye veya istemediğiniz bir noktaya gelmiş . Bizim kötü alışkanlıklarımız nelerdir ve nasıl kurtuluruz

1. Her zaman atıştırmak

Her zaman atıştırmak

Kilolu olmamıza en çok neden olan şeylerden biridir atıştırmak. Fakat fazla kilolu olmanın sağlığımıza büyük zararları vardır. 

2. Bir yere sabit kalmak

Bir yere sabit kalmak

Uzun süre bir yerde oturup kalmanın bize bir çok zararı vardır ve en çokta omurganıza zarar vermektedir . Eğer uzun süre bir yerde oturacaksanız dik oturmanız önerilir ve sonrasında en az 2,3 saat yürümektir.

3. Olmadık yerde para harcama

Olmadık yerde para harcama

Bu yaşadığımız çağda her gördüğümüzü almak her aldığımızıda daha iyisini istemek diye bir yapıya sahip olduk. Fakat ne yazık ki bu bize büyük bir zarar vermektedir. Aslında aldığınız eşyayı ne kadar sık kullanacağınıza göre alsanız aldığınız şeyden pişman olmayıp. Gerekli ihtiyaçlarının tümünü yerine getirmiş olacaktınız. 

4. Tırnaklarını ısırma

Tırnaklarını ısırma

Tırnak ısırmanın ne kadar zararlı olduğunu hepiniz biliyorsunuz fakat istemsiz olarak eliniz ağzınızın önüne gelir ve tırnakları ısırmaya başlarsınız. Fakat bu aslında beyninizi başka bir şeyle meşgul olduğunu gösteriyor bundan kurtulmak için elinizin ağzınıza alıp almadığını kontrol edin ve bu alışkanlıktan kurtulursunuz.

5. Çok fazla alkol içmek

Çok fazla alkol içmek

Alkolun alışkanlık haline getirmesi sağlığınıza büyük zararlar verir karaciğer , tansiyon,depresyon gibi sorunlara neden olur.

6. Doktora danışmadan eczaneden ilaç almak

Doktora danışmadan eczaneden ilaç almak

Çok hastasınız biliyoruz .  Bir yerden bunun sizin sağlık sorununuzu gidereceğini söyledi ve bu sorun bir an önce bitsin diye gidip eczaneden ilaç alıp iyileşmesini bekiyorsunuz Fakat bu alacağınız ilaç size çok kötü bir zarar verebilir. Sağlık sorunlarınızı doktora gitmeden önce nasıl bir tedavi uygulayacağınızı doktorların websitelerin bulabilirsiniz fakat muayene olmadan ilaç almanızı tavsiye etmiyorlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları