Dünya'da uzayı görmek için en iyi yerler
Parlayan elektrikli sokak lambaları ve yanan neon tabelaları dünyasında yaşıyoruz. Fakat bu yerler ışıkları söndürmenin değerini öğrendi.

1. AURA Gözlemevi, Şili

AURA Gözlemevi, Şili

AURA Gözlemevi aslında dünyadaki sadece iki Karanlık Gökyüzü Koruma Alanı'nın bir tanesidir; bu da karanlık gece gökyüzünün kalitesine yakın tehditlerle çok uzak bir yerde bulunmaktadır. Onların izolasyonu ziyaretçilerin fırsatlarını genellikle sınırlandırabilir, bu nedenle program farkındalığın artırılmasına ve uzun vadeli koruma sağlamasına yardımcı olur.

2. Aoraki MacKenzie, Yeni Zelanda

Aoraki MacKenzie, Yeni Zelanda

Şili meslektaşlarından daha az kırsal olan Aoraki MacKenzie, Dark Sky Reserve olarak biliniyor. Bu, gece gökyüzünün bilimsel ve kültürel nedenlerden ötürü açık hava kirliliğinden korunmasının yanı sıra halkın eğlencesi için olduğu anlamına gelir. Aoraki'de doğal ışık, gece gökyüzünü adaya ve bütüncül astronomi kültürüne entegre eden yerli Maori insanlarının yaşamında önemli bir rol oynamıştır.

3. Brecon Beacons Ulusal Parkı, Galler

Brecon Beacons Ulusal Parkı, Galler

Başka Karanlık Gökyüzü Rezerv, Brecon fantastik gece gökyüzü için ödüllü İngiltere'de birçok alanlarından biridir. İşte güney Galler, park içinde yaşayan topluluklar mümkün olduğunca yüksek bir kalitede semaları tutmak için özel ışık kısıtlayan tedbirler izleyin.

4. Mont-Megantic, Quebec

Mont-Megantic, Quebec

onların doğal gece gökyüzü kalitesini artırmak isteyen ülkeler için bir öncü güç olmuştur O zamandan beri Mont-Megantic geri 2007'de dünyada ilk Karanlık Gökyüzü Reserve oldu. Mont-Megantic Milli Parkı, onun gözlemevinde ve fantastik bir ziyaretçi merkezi dahil olmak üzere 5.300 km2 olup, büyük bir alanı kapsamaktadır.

5. NamibRand Tabiatı, Namibya

NamibRand Tabiatı, Namibya

Namibya'nın? S NamibRand Tabiatı Afrika'nın tek Karanlık Gökyüzü Reserve kalır. Aslında korumak ve güneybatı Namib Çölü eşsiz ekolojisini ve yaban hayatı korumak yardımcı olmak için kurulmuş, ancak 2012 yılında bir rezerv belirlenmiş beri o da sürüler halinde gece fotoğrafçıları çeken duruyor.

6. Pic du Midi, Fransa

Pic du Midi, Fransa

Güney Fransa'da bulunan bu rezerv, yılda astronomik 1,5 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Bir UNESCO site ve milli park, rezerv arazi kullanım politikası ve uygulamaları, turizm iş modelleri ve kaynaklar sürdürülebilirlik araştırma yapma durumunu kullanıyor.

7. Rhön, Almanya

Rhön, Almanya

merkezi Almanya'da geniş bir alana kaplayan Rhön Karanlık Gökyüzü Rezerv da bir biyosfer rezervi olduğunu. onun peripheries sorumlu dış aydınlatma politikaları ile tampon bölgeler olarak hareket ederken güneyde Özünde kuzeydoğuda Hohe Geba bölgelerini kapsayan bölge, Lange Rho? n merkezinde ve Schwarze Berge, en karanlık gece gökyüzü tutar.

8. Snowdonia Ulusal Parkı, Galler

Snowdonia Ulusal Parkı, Galler

Karanlık Gökyüzü Rezerv statüsü kazanması için en son sitelerinden biri olan Snowdonia güney İngiltere'de sol karanlık yerlerden biridir. Onun dağlık manzara Galli topraklarının inanılmaz% 10 kapsar ve çok az insan yerleşimleri tutar. Park giderek karanlık gökyüzü önümüzdeki yıllarda topraklarının daha da turizm çizmek umuyor.

9. Big Bend National Park, ABD

Big Bend National Park, ABD

onun yürüyüş ve backpacking için bilinen, Big Bend ABD'de en az ziyaret edilen milli parklar biridir. Uzak büyük şehir merkezlerinin ışık kirliliğinden uzak, park ideal bir konumdadır ve Kuzey Amerika'da en karanlık gökyüzü bazılarını tutar.

10. Warrumbungle Milli Parkı, Avustralya

Warrumbungle Milli Parkı, Avustralya

New South Wales bulunan Warrumbungle bu yılın başlarında Avustralya'nın ilk Karanlık Gökyüzü Parkı oldu. Yıllardır bunların gözlemevi kendisini ziyaret olsun veya olmasın kaliteli gece gökyüzü zevk için şimdi mümkün parka ziyaretçilerle Siding Spring ülkenin en önemli gözlemevi korumak için çaba sarf edilmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları