Dış görünüş ile yargılamak 10 madde sosyal deney
insanları dış görünüşlerine göre mi yargılıyorsunuz . yoksa ırkçılık mı yapıyorsunuz . peki bunun insanları ne kadar etkilediğini hiç gördünüz mü sadece siz mi bu hayatta yaşıyorsunuz .

1. Dış görünüş ile yargılamak

insanları dış görünüşlerine göre mi yargılıyorsunuz . yoksa ırkçılık mı yapıyorsunuz . peki bunun insanları ne kadar etkilediğini hiç gördünüz mü sadece siz mi bu hayatta yaşıyorsunuz .  Bir tarafta açlık hüküm sürerken diğer tarafta lüks hayat yaşayan insanlar mevcut kimin umrunda belki siz bir işletmecisiniz belkide bir esnaf hiç sizinle iletişime geçen sizden yardım istiyen insanları hangi durumda kategorize ettiniz dış görünüşleri mi elbette biz insanları dış görünüşlerine göre kategorize ediyoruz ve kendimiz için fayda sağlamaya çalışıyoruz. Asla bunu yapmayın aşağıdaki videolar bunun örnekleridir.

2. Yemek yemek isteyen fakir adam - Dış Görünüş

Bu videoda güzel bir insanlık dersi vermektedir.  Fakir gibi görünen zengin adam yemek yemek istemektedir . fakat onu uzaklaştırdığını başka yerde yemek istediklerini görmektesiniz. sonrasında adama ferrarisiyle tekrardan gelip beni tanıyor musunuz az evvel yemek yemek için buraya gelmiştim . insanları dış görünüşlerine göre yargılamayın .  

3. Dış görünüşü kötü hasta genç çocuk - sosyal deney

Video'yu izlerken göreceksiniz çevresinde geçen insanlar sadece bakıp geçiyorlar ve çocuk ise yardım istiyor evet kimsenin umrunda değil bu durum. Bu kez takım elbise ile yapılan deney sonucunu görün ve insanların dış görünüşle nasıl etki ettiklerine bakın . Ya oradaki siz olsaydınız?

4. Dış görünüşün insanlar üzerindeki etkisi - Türkiye

Bu kez bu sosyal deneyi türkiyede geçekleştiyorlar . Bizim ülkenin çoğu müslüman ve dindar kesim bakalım bu kez onlar ne yapacaklar . yoksa onlar dış görünüşe önem vermeyim allah için yardım mı edecekler. Gördüğünüz üzere bunun müslümanlıkla hiç bir uzaktan yakından alakası yok insanlığımızı kaybetmiş birer zavallılarız  sadece güzel görünen iyi görünen yada v.s 

5. Takım elbiseyle dilenmeye çalışınca - Dış görünüş

Bu video'dada gördüğünüz üzere bir mağazada giyinmiş adama dilenmeye çalışınca dilenci bile para verir durumda fakat eski kıyafetlerini giydiğinde kimsenin umursamadığını görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları