Diş Ağrısı İçin Evde uygulayacağınız 11 yöntem
Çukurlar, gevşek dolgular, kırık dişler, apse (sakız soyunda enfeksiyon cebi) veya sinüs rahatsızlığı korkunç diş ağrısı ağrısı yaratabilir. Diş hekimini görebilmene kadar, bu ev ilaçları diş ağrısı rahatlığı sağlayabilir.

1. Diş ağrısı için karanfil

Diş ağrısı için karanfil

Karanfiller, uyuşma sinirleri için geleneksel bir ilaçtır; Bu baharatın birincil kimyasal bileşeni öjenol, doğal bir anesteziktir. Ancak karanfil yağı dikkatle kullanılmalıdır. Yağları ağrıyan alana dökmek, hassas sakız dokusunda veya dilinde bulursanız, acıyı gerçekten kötüleştirebilir. Bunun yerine, pamuklu bir top üzerine iki damla karanfil yağı koyun ve ağrı düşene kadar diş üzerine karşı koyun. Bir çimdikte biraz toz haline getirilmiş karanfil kullanın ya da diş üzerine bütün bir karanfil yerleştirin. Yağı tamamen boşaltmak için bütün karanımı biraz çiğneyin ve yarım saat kadar süreyle veya acı azalana kadar yerinde tutun.

2. Diş ağrısı çözümü: Zencefil-karnabahar yapıştırıcısı

Diş ağrısı çözümü: Zencefil-karnabahar yapıştırıcısı

Bu iki ısı paketleme baharatının eşit parçalarını bir macun yapmak için yeterli miktarda suyla karıştırın. Pürüzsüz bir pamuk topunu doymuş hale getirmek için yeterli miktarda macun haline getirin, sonra diş etlerinizden ve dilden kaçınarak dişinize yerleştirin. Ağrı kaybolana kadar ya da durabildiğiniz sürece bırakın (karışımın yanması muhtemel). Bu baharatları ayrıca deneyebilirsiniz, çünkü her ikisi de güçlü ağrı kesicilerdir. Cayenne-kapsaisin'in ana kimyasal bileşeni, ağrı mesajlarının beyne ulaşmasını engellemeye yardımcı olduğu bulundu.

3. Diş ağrısı çözümü: Biraz tuzlu su atın

Diş ağrısı çözümü: Biraz tuzlu su atın

Kaynar suda eriyen bir çay kaşığı tuz birer ağrı kesici gargara yapar (bonus: boğaz ağrısını hafifletir), bu da tahriş edici enkazı temizleyecek ve şişmeyi azaltacaktır. Vermeden önce yaklaşık 30 saniye döndürün. Tuzlu su, diş çevresindeki bölgeyi temizler ve şişmeye neden olan sıvıyı çıkarır. Bu tedaviyi gereken sıklıkta tekrarlayın.

4. Diş ağrısı çözümü: Çayla yatıştırın

Diş ağrısı çözümü: Çayla yatıştırın

Nane çayı hoş bir lezzet ve biraz uyuşturucu güç taşır. Bir çay kaşığı kurutulmuş nane yaprağını 1 fincan kaynar suyun içine koyun ve 20 dakika dikin. Çayın soğuduktan sonra, ağzınızda çevirip, tükürüp yutun. (Nane nemi kokusunu seviyor musun? Yağ bilinen bir baş ağrısı tedavisidir.) Ayrıca, güçlü siyah çayda sıkışan tanenler şişmeyi azaltarak ağrıyı bastırmaya yardımcı olabilir. Bu halk ilaçları için geçici rahatlama için etkilenen dişe karşı sıcak, ıslak bir çay poşeti koyun.

5. Diş ağrısı giderilmesi: Hidrojen peroksit ile yıkayın.

Diş ağrısı giderilmesi: Hidrojen peroksit ile yıkayın.

Bakterileri öldürmeye ve rahatsızlıktan kurtulmaya yardımcı olmak için ağız dolusu% 3'lük hidrojen peroksit çözeltisi ile savurun. Diş ağrısına ağızda ateş ve kötü bir tat (her ikisi de enfeksiyon belirtileri) eşlik ediyorsa bu geçici bir rahatlama sağlayabilir, ancak diğer diş ağrısı tedavileri gibi, diş hekiminizi görene ve enfeksiyon kaynağını temizleyene kadar sadece bir geçici önlemdir. Up. Bir hidrojen peroksit çözeltisi yalnızca durulama için kullanılır. Söndürün, sonra birkaç kez sade su ile durulayın.

6. Diş ağrısı çözümü: Buzla

Diş ağrısı çözümü: Buzla

Plastik bir torbaya küçük bir buz küpü yerleştirin, ince bir bezi torbanın etrafına sarın ve sinirleri uyuşturmak için yaklaşık 15 dakika boyunca ağrıyan bir dişe uygulayın. Alternatif olarak, bu buz torbası ağrılı dişin üzerinden yanağınıza da gidebilir. Ayrıca, folklora göre, elinizi bir buz küpü ile masaj yaparsanız, diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilirsiniz. Parmaklarınızdaki sinirler beyninize "soğuk" sinyaller gönderdiğinde dişinizden gelen acı sinyallerini geçersiz kılabilirler. Bir buz küpü ince bir bezle sarın ve başparmak ile işaret parmağı arasındaki etli bölgede masaj yapın.

7. Dudaklarin tedavisi: Mür ile yıkayın.

Dudaklarin tedavisi: Mür ile yıkayın.

Ayrıca mür bir tentür ile durulayabilirsiniz. Sıkışan etkiler iltihaplanma konusunda yardımcı olur ve mür, bakterileri öldürmenin ek yararı sunar. 30 dakika boyunca 2 bardak suda 1 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş mürrayı koyun. Daraltın ve soğumaya bırakın. Günde beş ila altı defa yarım bardak suda 1 çay kaşığı çözelti ile durulayın.

8. Diş ağrısı çözümü: Sirke ve kahverengi kağıtla dikkatini dağıtın

Diş ağrısı çözümü: Sirke ve kahverengi kağıtla dikkatini dağıtın

Başka bir ülke kürü, sirke ile küçük bir kahverengi kâğıt (bakkaliye ya da öğle yemeğinden) ıslatmak, bir tarafı karabiber serpiştirmek ve bunu yanağına tutmaktır. Yanağınızın sıcak hissi sizi diş ağrınızdan rahatsız edebilir.

9. Diş ağrısı çözümü: Doğru aletlerle fırçalayın

Diş ağrısı çözümü: Doğru aletlerle fırçalayın

"Hassas dişler" olarak adlandırılan bir diş macunu kullanın. Diş etlerini küçültme konusunda bir sorununuz varsa, muhtemelen sıcak veya soğuk gıdalardan yaşadığınız acıdan bir çok şey rahatlatabilir. Dişler küçülürken, dişlerin emaye yüzeyinin altındaki dentin açığa çıkar ve bu madde özellikle hassasdır. Dişetinin korunmasına yardımcı olmak ve daha fazla küçülmeyi önlemek için bulabileceğiniz en yumuşak kıllı fırçaya geçin.

10. Diş ağrısı çözümü: Sakızla dişin üstünü örtün

Diş ağrısı çözümü: Sakızla dişin üstünü örtün

Bir dişinizi kırdıysanız veya bir dolgu kaybettiyseniz, maruz kalan alanı yumuşatılmış çiklet saklayarak biraz acı çekebilirsiniz. Bu, diş hekiminize gelene kadar yerine koymak için gevşek bir dolumla çalışabilir. Daha fazla rahatsızlıktan kaçınmak için, onarılıncaya kadar dişle çiğnemekten kaçının.

11. Diş ağrısı giderilmesi: Baskı uygulayın

Diş ağrısı giderilmesi: Baskı uygulayın

Diş ağrısını hızlı bir şekilde durdurmak için bir acupressure tekniği deneyin. Baş parmağınızla başparmağınızın tabanının ve işaret parmağınızın buluştuğu diğer elinizin arkasındaki noktaya basın. Basıncı yaklaşık iki dakika süreyle uygulayın. Bu, endorfinlerin, beynin iyi hissettiği hormonlarının salınımını tetiklemeye yardımcı olur. (Hamile kalırsan ... sınır dışı olur.)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları