Ders çalışma teknikleri 10 madde
Ders çalışma yollarını arıyoruz bizim için rahat ve strestsiz günler yaşamak için öğretmenleriniz testler yapar sınavlar yapar en azından bunun olacağını bilirsiniz. Sizde nasıl ders çalışacağınızı bilmiyorsunuz evet sizin gibi binlerce kişide sizin durumunuzdadır ve nasıl ders çalışacaklarını bilmiyorlar size 10 maddelik ders çalışma tekniklerinden bahsedecem .

1. Daha sonra ders çalışırım mantığını yok edin.

Daha sonra ders çalışırım mantığını yok edin.

Daha sonra çalışırım söylemi aslında derse karşı olan isteksizliğinizdir. Aslında sizin derse çok istekli olmanız gerekir fakat herkesin yaşamı hocaları ortamı bir olmuyor fakat isteyen kişiler her ortamda çalışır fakat bu istemek nedir canım istediğinde diye bir tabir değildir istemek eşittir sevmektir. siz ders çalışmayı nasıl sevdirirsiniz.

2. Nasıl ders çalışmayı severim

Nasıl ders çalışmayı severim

Bu sorunun cevabı sizde saklı olduğunu söylemem gerek çünkü temelde siz neyi seversiniz ve onun için bir şeyler yaparsınız örneğin kız arkadaşını veya erkek arkadışınız vardır siz onunla sürekli sohbet edersiniz her zaman onunla vakit geçirirsiniz ve ondan kopamam ayrılırsam kendimi öldürürüm dersiniz . peki dersi nasıl seversiniz bu konuda size söyleyeceğim şey kendinize kurgular yaratın örneğin matematik üstlü sayılar konusuna çalışacaksınız onu kendiniz için harika bir noktalara çekebilirsiniz yeni bir denklem türetme gibi siz üstlü sayılarla ne yapmak istiyorsunuz yaratıcılığınızı kullanın !

3. Ders çalışmada en önemli tenlik not tutmaktır.

Ders çalışmada en önemli tenlik not tutmaktır.

Ders çalışırken not tutun kendiniz için anlamlı ifadeler ekleyin küçük bir kağıda ve o kağıdı daha sonra okuyacak ve belirgin görüncek bir yerlere yerleştirin ve ne zaman çalışma yerinize gittiğinizde onlara bakın tekrar hatırlayın! 

Bunu neden yapıyoruz?

1.bu kadar çalıştın 1 saat 5 saat bu bilgileri neden unutasınız ki o yüzden onları hergün 2 dk göz gezdirirseniz bunları unutmanız zorlaşır.

2.Tuttuğunuz notlar aklınızda anahtar niteliği taşır önce yazdığınız notu hatırlarsınız sonrasında çalıştığınız tüm konuları 

4. Derse dikkatini ver!

Derse dikkatini ver!

Derse girdiğimizde çoğu kez ilk 10 dk 15 dk içinde konsatrasyonumuzu kaybedip başka şeylere dalıyoruz neden mi oluyor bu çünkü artık sizin için ilginç gelmiyor.

Bu sorunu şöyle giderebiliriniz farz edelim hocanız size çok değerli bir şey anlatacak ve ömrünüz boyunca artık o şeyi duymacaksınız ve hayatınızın vazgeçilmezi artık bu bilgi olmadan yaşayamacaksınız böyle düşünün ve her dalmaya başladığınızda hemen bunu hatırlayın evet elbetki hocada'da problem olabilir o zamanda ön sıralara geçin ve ne öğrenmek istiyorsanız hocaya sorarakta öğrenebilirsiniz fakat vakit harcamayın !

5. Ders çalışma yöntemleri

6. Ders nasıl çalışılmaz!

7. HAYATIMIN EN GÜZEL GÜNLERİNDE DERS ÇALIŞMAK ZORUNDA MIYIM

8. Nasıl verimli ders çalışırım

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları