Zaman yolculuğunun mümkün olduğunun kanıtı
Sizler için zaman yolculuğu bir bilim kurgu görünebilir fakat zaman yolculuğu ne fiziğe göre aykırı nede doğaya fakat zamanda yolculuğu anlayabilmek için bir çok bilgiye sahip olmanız gerekir. Zamanda yolculuk yapmaya hazır mısınız?

Zamanda yolculuğun kanıtı

Zamanda yolculuk olayını kavramamız için albert einstein  paralel evren yasasını iyi kavramaktan geçiyor aynı zamanda kuantum fiziğini peki bunlar nedir.  Bunlar sizlerin gözle göremeyeceğiniz maddenin en küçük biriminde saklı olan elektronların normal fizik kurallarının dışına çıktığı çift çarık deneylerinden tutun evrenin oluşumu bing bang patlamasında saklıdır. Evren hiç göründüğü gibi olmayabilir 

İnsan yapısını incelediğimizde aslında gerçek olduğunu düşündüğümüz hayatın gerçek olduğunu bizlere elektrik sinyali olarak gelmektedir.  gözlerimizin nasıl gördüğünü hiç düşündünüz mü ?  yada sesleri nasıl işittiğinizi aslında bizim evrende gördüğümüz duyduklarımız tat aldıklarımız dokunduklarımız bizlere birer elektrik sinyali olarak beynimize gelmekte ve beynimiz bunları böyle kabul etmektedir. Aslında hiç bir şey gerçek olmayabilir. bunu aşağıdaki video izleyerek anlayabilirsiniz.

Zamanda Yolculuk

Zaman algısı

Bizler evrendeki herşeyi elektrik sinyali olarak algılamaktayız.  Gördüğümüz dokunduğumuz herşey gerçekte olmayabilir. Kuantum fiziğinde  çift çarık deneyini youtube üzerinden izleyiniz ve gözlemci olduğunda elektronlar oldukları gibi göründüğü gözlemcinin olmadığı durumda elektronlar bir den fazla yerde olabiliyor. Bu sizce nasıl olabilir?  Evrende bulunan herşey atomlardan oluşmuştur bu durumda bizlerde gözlemcinin olmadığı durumda evrenin her yerinde olabilirz fakat gözlemci olduğunda biz tek bir yerde görünüyoruz bu elbettiki kafanızı karıştırmıştır.   Zaman dediğimiz şeyde gözlemciye bağlı olan bir boyuttur.  Bizler gözlemlediğimizde zaman vardır fakat bizler hareketsiz kalırsak alında zamanda yoktur.  Zaman kavrama şeklimiz bile elektrik sinyali olarak beynimizde algılanır.  

Gerçek Değiliz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları