Yeni Nexus akıllı telefonlar animasyonlu Home tuşu geldi
Bu sene sunulacak olan Nexus akıllı telefon modelleri için bilgiler gelmeye devam ediyor...

Yeni Nexus akıllı telefonlar animasyonlu Home tuşu geldi

Akıllı telefon pazarında Android işletim sistemi ile lider durumda olan teknoloji devi Google ayrıca Nexus çatısı altında akıllı telefon ve tablet modelleri sunarken, çok yakında bazı yeni Nexus akıllı telefonların duyurulması ve satışa sunulması planlanıyor. Geçtiğimiz yıl sunulan cihazlardan Nexus 5X, LG tarafından ve Nexus 6P ise Huawei tarafınca üretilmişti.

Bu sene ise iddialar, iki yeni Nexus akıllı telefonun Tayvan merkezli HTC tarafınca sunulacağı şeklinde. Bu yeni cihazlardan birisi Marlin, diğeri ise Sailfish kod ismine sahip.

Yeni Nexus modeller hakkında devamlı olarak farklı kaynaklardan farklı bilgiler gelmeye devam ederken, şimdi de önemli bir iddia cihazların Home butonları için geldi. Bu yeni bilgiye göre Nexus cihazlar animasyonlu Home tuşu ile sunulabilir.

Haberimiz içinde de görmüş olduğunüz şeklinde Home butonuna uzun soluklu basılması hemen sonra animasyon ortaya çıkıyor ve 4 farklı renkte dairenin Home tuşundan uzaklaşması ve sonrasında yeniden birleşmesi görünüyor. Home butonu ve Google Now arasında da ilişki olduğu belirtilmekte.

Nexus Sailfish akıllı telefonun 5.2" büyüklüğünde ve diğer model Nexus Marlin'in de 5.5" büyüklüğünde metal kasa tasarımına sahip olarak pazara sunulacağı ifade ediliyor. Cihazlar hakkında kati olan şeyin ise Google tarafından geliştirilen yeni mobil işletim sistemi Android 7.0 Nougat ile sunulacak olan ilk akıllı telefonlar olacak olması.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları