Volkswagen Arabada yeni özellik
Volkswagen Araba yeni özelliklerini bu yıl sizlere sunacak bu özelliklerde sizleri neler bekliyor tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Volkswagen Arabada yeni özellik

Volkswagen için bir ilk!

Volkswagen, paris araba fuarı’nda, tamamen elektrikli yeni konsept aracı i.D’nin tanıtımını yaptı. Volkswagen’in gelecek ile alakalı kurmacam ve teknoloji çizgisini de taşıyan i.D, 600 kilometreye varan olan menzili ve otonom sürüşüyle öne çıkıyor

Vw için bir ilk

Volkswagen'den meydana getirilen açıklamaya nazaran, elektrikli konsept otomobil i.D, tek bir şarj ile 600 kilometreye varan bir menzile haiz. Sıfır emisyonlu i.D’nin elektrikli motoru 170 ps’lik güç üretiyor. Kompakt segmentte markanın elektrikli araba kurmacam dilini de belirleyen i.D, iç kurmacamda yeni açık alan konsepti (open space concept) felsefesini de taşıyan ilk volkswagen oldu.

Volkswagen’in geliştirmeyi planladığı elektrikli otomobiller için de bir altyapı olan modular drive kit (meb) platformu temel alınarak geliştirilen i.D, seri üretim bir golf’ten daha kısa bulunmasına karşın, bir passat’ın iç hacmini sunuyor. Bunu ise elektrikli motorun arka aksta, pillerinin de otomobilin tabanına yayılmasını elde eden yeni kurmacamıyla yapıyor. Böylece, eli bol bir iç hacim sunuyor.

Tek tuşla otonom sürüş

I.D’nin en öne çıkan özelliklerinden biri de bir tuşla “i.D pilot” isminde olan otonom sürüşe geçebilmesi. Sürücü bunu, direksiyon üzerinde bulunan vw logosuna dokunarak yapıyor. Direksiyon gizlenerek, şoförye de daha huzurlu bir alan sağlanıyor.

Anahtar yerine akilli telefon

I.D, anahtar yerine, akıllı telefon ile açılıyor yada çalıştırılıyor. Kullanıcılar, akıllı telefonlarıyla oluşturdukları, sürüş modu tercihleri, koltuk, navigasyon yada eğlence sistemi ayarlarını da “volkswagen automotive cloud” profili ile otomobile yükleyebiliyor. Volkswagen tamamen elektrikli i.D’yi 2020 senesinde, otonom sürüş sistemli i.D’yi de 2025 yılında üretime geçirmeyi hedefliyor.

Volkswagen I.D hakkında tüm cevaplar

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları