Otomobil Üreticileri Akıllı Asistanlar yaptı
Global otomobil üreticileri, dört üreticinin Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda teknoloji şirketleri ile anlaşmalar yaptığını bildirdikleri BBC'nin raporlarına göre, araçlarıyla ilgili akıllı asistanlar imzalamak için can sıkıcı.

Otomobil Üreticileri Akıllı Asistanlar yaptı

 Global otomobil üreticileri, dört üreticinin Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda teknoloji şirketleri ile anlaşmalar yaptığını bildirdikleri BBC'nin raporlarına göre, araçlarıyla ilgili akıllı asistanlar imzalamak için can sıkıcı. Microsoft, Cortana akıllı asistanını BMW ve Nissan'ın seçtiği araçlara tedarik etmeyi kabul eden iki anlaşma imzaladı. Raporda, Ford, bu arada Amazon'la arabalarının bir kısmını Alexa ile donatmak için anlaşmaya vardı. Hyundai, rapora göre Google Asistanı kullanarak araçlarını kısmen sesle kontrol altına alacağını açıkladı. Apple'ın Siri, bu yeni duyurulardan kayda değer bir şekilde eksik, ancak şirketin CarPlay yazılımı aracılığıyla bazıları BMW, Nissan, Hyundai ve Ford tarafından yapılan otomobillerde zaten mevcut. Toyota ayrıca CES'de kendi akıllı asistan Yui'yi de içeren bir konsept otomobil duyurdu

BBC'ye göre Ford, Alexa'ya, net olarak bağlı garaj kapılarını kapatması, müzik çalması veya daha önce sahip oldukları noktadan bir sesli kitap okuması için sürücülerin sürücüleri etkinleştirmesini planlıyor. BMW, sürücülerin restoran rezervasyonları yapmak için Cortana'yı kullanabileceğini söylerken Hyundai, sürücülerin sesli komutlar kullanarak araçlarını başlatmak, klima ayarlamak, kapıları kilitlemek veya varış yerlerine bilgi göndermek için Google Asistan'ı kullanmalarını istiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları