İnternet'ten para kazanmanın 30 zeki yöntemi
Kim daha fazla para kazanmak istemiyor? Yarım gün süreli işler veya serbest çalışmanızla olsun, her ay nakit akışınıza daha fazla para katmak her zaman güzel. Ne yazık ki, herkesin başka bir iş bulması ya da tarafında ilave işler yapması için zamanı yok. Eğer durum böyle olursa, pes etmeyin. Bunun yerine, zamanınızın çoğunu büyük olasılıkla harcadığınız bir şey haline getirin: İnternet.

İstenmeyen eşyaları satan Instagram veya Facebook ürünlerini tanıtmaktan çevrimiçi para kazanmanın onlarca yolu var. Çevrimiçi olarak para kazanmanın 30 benzersiz ve kolay yolunu keşfetmek için tıkla.


1. Anket Alma Ücretini Alın

Anketi almaktan hoşlanıyor musunuz? Bazı şirketler değerli tüketici ve kullanıcı verilerini toplayabilmeleri için anket yapmak için insanlara para ödeyecek. Paranın üstesinden gelmenin en ilginç yolu olmayabilir, ancak CashbackResearch.com gibi fikirleriniz için nakit sunan web sitelerini bulabilirsiniz.

2. Kazanan Bir Blog Oluşturun

Eğlenceli, ilginç blog yazıları yazdığınızda, reklamlar, bağlı kuruluş bağlantıları ve diğer gelir seçenekleri aracılığıyla nakitler elde edebilirsiniz. Blog yazarlığının başarısı, yazdığınız yeteneğe, blogunuzun popüler bir konuyu kapsadığı veya içerdiği bağlantıların popülaritesini (ister Google AdWords gibi geri bağlantı veya tıklama başına ödeme bağlantıları olsun) bağlıdır.

3. Eşyalarınızı eBay'de Satın veya Benzer Bir Outlet

EBay'in dramatik büyümesi ve başarısı, çeşitli öğeler için açık artırmalar veya çevrimiçi pazar yerleri sunan birçok rakibi teşvik etti. Klozetinizi temizlemek ve tasarımcı kıyafetlerinizi çevrimiçi satmak veya yüksek hacimli bir çevrimiçi mağaza geliştirmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, Amazon.com, Etsy.com ve benzeri sitelerde fazladan para veya büyük dolar kazanabilirsiniz.

Video oynatmak

Amazon Yeni Dash Düğmelerini Ekliyor, Fakat Müşteriler Onları ister mi?

Amazon müşterileri, çizgi butonlarından şikayet ederken, daha uygun maliyetle onlara daha fazla maliyet veriyorlar.

4. Amazon Mekanik Türküne Kaydolun

Muhtemelen "Türk" için tipik görevleri zenginleştirmek için zenginleşmeyeceksiniz, ancak müşteriler için basit görevler yapmaya istekli iseniz ek gelir elde edebilirsiniz.

5. Eski Elektronik Sat

Artık kullanmadığınız bir bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya cep telefonunuz var mı? Bu ve diğer teknik öğeler, eski nesil özellikler ile oluşturulmuş olsalar da, çoğu zaman başkalarına değer verirler.

6. Craigslist'de Ev Eşyalarını Listele

Katılmak ve listeleme veya satış bedelinden yoksun olmak ücretsiz, Craigslist satışları yerel veya ulusal olabilir. Mutfak eşyalarından bebek mobilyalarına ve işlere kadar, bu sitede satılık her şeyi listeleyebilirsiniz.

7. Kişisel Yayın Dijital Kitapları Kindle

Eğlenceli bir kurgu veya kurgu olmayan kitap yazabileceğinizi ve yazdığınızı düşünüyorsanız, Amazon'un Kindle Direct Publishing platformu üzerinden bir dijital kitap yazmayı ve yayınlamayı düşünün.

8. Google AdSense Reklamları Özel Niche Web Sitelerini Oluşturun

Popüler niş siteleri oluşturmak, ziyaretçileri özel bilgi arayan kişileri bulabilir ve Google AdSense reklam bağlantıları ekleyerek, siteyi para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

9. YouTube Videolarını Yükleyin ve Reklam Görüntülemeleri Ücretlendirin

Pahalı video ekipmanına yatırım yapmanız gerekmez. Eğlenceli veya bilgilendirici videolar yüklemek için akıllı telefonunuzun video kapasitesini nasıl kullanacağınızı öğrenin ve her video görüntüsü için biraz para kazanmak için videolarınızın önünde reklam yayınlamayı tercih etmeniz yeterlidir. Birden çok medyada çıkan haberlere göre, YouTube yıldızı PewDiePie toplamda 7,4 milyon dolar kazanç elde etti.

10. Mobil Cihazlar için Faydalı Uygulamalar Tasarlayın

Çılgınca popüler bir uygulama (ses çıkarmaktan daha zor) tasarlarsanız, ürettiği gelirle hoş bir şekilde şaşırabilirsiniz. ITunes veya Android uygulama mağazasında bir veya daha fazla uygulama sunmak, eserlerinize potansiyel müşterilere geniş bir ilgi katar. Ve gelir, uygulama için ücretlendirerek, uygulama içi reklamlar görüntüleyerek veya uygulama içi özellikler ve yükseltmeler için ücretlendirilerek oluşturulabilir.

Devamını Oku: 9 En Yüksek Grossing Veren Instagram Hesabı

11. Zamanınızı ve Yeteneklerinizi Satabilirsiniz

Web sitesi Fiverr, üyelerin birden fazla disiplin içindeki yeteneğini teşvik eder ve onları bu becerileri ödemek isteyenlere bağlar. Örneğin, bir dijital fotoğraf düzenleme uzmanıysanız, tazminat için tamamlayabileceğiniz serbest projeleri bulabilirsiniz.

12. Fotoğraflarınız, Videolarınız ve Diğer Medyanın Kullanımını Satabilirsiniz

Bazı siteler, ödüllü fotoğraflarınızı, video b-roll'unuzu, orijinal müziğinizi veya illüstrasyonlarınızı satmanıza izin verirken size ücretsiz satış lisansı alma seçeneği sunar. Bu, fotoğraflarınızı, videolarınızı veya müziklerinizi her kullanımınız için telif ücreti vereceğim ve böylece uzun vadeli kalıcı gelir elde edersiniz.

13. Orijinal Instagram Fotoğraflarınızı Satabilirsiniz

Sosyal medya fotoğraflarınızı Instagram'da paylaşırken, Instaprints.com'da ve benzeri sitelerde fotoğraflarınızdan elde ettiğiniz baskılar kâr için de satabilirsiniz.

14. Bilginizi Paylaşın

Belli bir hobiye veya başka bir konuda derinlemesine uzmanlığa sahip misiniz? Bir ücret karşılığında Skype üzerinden bir müzik dersi vermek veya bahçecilikle ilgili video dersleri almak gibi uzmanlığınızı başkalarına fiyata sunan bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Para kazanmanın bu yöntemiyle ekstra gelir elde edebilir veya çılgınca başarılı olabilirsiniz.

15. Amazon Associate Olun

Bu program, Amazon tarafından sunulan farklı ürünlere üye bağlantılar ekleyerek para kazanmanıza olanak tanır. Bir ziyaretçi blog'larınızı veya sosyal medya sayfalarınızı ve sitenizdeki Amazon bağlantıları üzerinden tıkladığında, o oturumda satın alınan nitelikli ürünler hakkında Amazon'dan komisyonlar kazanacaksınız.

16. İnternet Yaşam Koçu Olma

Yaşam kalitesi ve iş-yaşam dengesi konularındaki güçlü ilgiden dolayı, hayat koçları son yıllarda popülerleşti. Yaşam koçluğu, teknik ya da yönetici koç olmaya yönelik entelektüel taleplerin aksine, sağduyuya, aileye saygınıza ve her gün hayattan zevk almaya ve başkalarına da aynı şeyi yapmaya yardımcı olan bir kararlılığa sahipseniz başarılı olabilir.

17. Örgütleri Sosyal Medyada Tanıtın

Birçok büyük perakendeci, işletmelerinizi web sitelerinizde ve sosyal medya sayfalarınızda tanıtmak için size ödeme yapar. Nakit veya hediye kartlarıyla ödeme yapabilirler. Örneğin, bazı restoranlar, Facebook veya Yelp'i kontrol ederseniz size bir hediye kartı verebilir.

18. İştirak Programları Yoluyla İşletmeleri, Ürünleri ve Hizmetleri Teşvik Edin

Bir web sitenize veya blogunuza sahipseniz, bağlı şirketler için ürettiğiniz satışların bir yüzdesini ödeyecek diğer işletmeler ve sitelerle olan bağlar yoluyla para kazanabilirsiniz.

19. El Yapımı Ürünler ve El Sanatları Satmak

El işi ürünler üretmekten hoşlananlar için Etsy gibi web siteleri bu hobilerden biraz para kazanmak için idealdir. Atanmış el sanayicileri, Etsy ve benzeri sitelerini ürünlerine en uygun bulacak şekilde kontrol etmelidirler.

20. Sanal Asistan Olun

Popüler oDesk gibi, genellikle sanal asistanlar için iş olan serbest yer var. Tıpkı fiziki asistan pozisyonlarında olduğu gibi, yöneticilere geniş bir yelpazede görevler üstlenmek için para ödeyeceksiniz.

İLGİLİ

Düşen Ordu Yüzbaşı Hümayun Han'ın babası olan Khizr Khan, 6 Kasım 2016'da Manchester'daki N.H.'deki Radisson Hotel'deki The Armory'de düzenlenen bir mitingde Hillary Clinton'da konuşma yaptı.

KONGRE

Khizr Khan, Senato Yargı Komitesinden Jeff Oturumlarına Karşı Olmasını İstiyor

Devamını Oku: Para Kazanan 20 Uygulama

21. Serbest Yazar Olun

Yazmak için bir tutkun var mı? Yazarak para kazanmak kan dolaşımına başlarsa, hem talebin hem de deneyimli yazarların görevlerini yerine getiren çok sayıda web sitesi var.

22. Özelleştirilmiş Tişörtleri Online Sat

Grafik tişört satmak büyük iş. Akıllı sözler veya grafikler içeren özelleştirilmiş tişörtler çevrimiçi satışlar için idealdir. Teespring gibi siteler müşteri gömlek satmanızı sağlar. Teespring'in benzersiz modeli, gömlek tasarlamanıza ve alıcıları satın almak için dizilmiş halde almanıza olanak tanır. Bu, stoktaki ilk yatırımdan ve siparişleri işleme ve gönderme zamanından kurtarır, ancak satılan her bir gömlekte büyük olasılıkla daha az kazanç elde edersiniz.

23. Amazon'da Üçüncü Taraf Satıcı Olun

Amazon'u ziyaret ettiyseniz "üçüncü taraflar tarafından gönderilen" yorumlarıyla üçüncü taraflarca satılan ürünleri gördünüz demektir. Bunlar, ürünlerini Amazon gerçekleştirme tesislerine gönderen satıcılar, Amazon ise öğeyi listeler ve bir alıcı bulduğunda gönderir. .

24. Yerel ve Çevrimiçi Satış Satın Alın

Para kazanmanın bir diğer harika yolu, bölgenizde ücretsiz veya ucuz olan şeyler bulmak ve bunları çevrimiçi satmaktır. Çoğu kimse, internette markaj yapmak ve yeniden satmak için nadir bulunan koleksiyon, klasik stiller ya da kir gibi ucuz kitaplar ya da medya için yerel kıymet mağazalarında avlanır.

25. Bir Web Sitesini Bir Ücret karşılığında Tasarlayın

Web geliştirme konusunda bir ilgi veya beceriniz varsa, tasarımcılar için işletmeler veya kuruluşlar için kazanan siteler oluşturmak için büyük bir talep var. ELance.com gibi siteler, müşterileri bulmak ve portföyünüzü oluşturmak için iyi bir yerdir.

26. Web sitenizde Ürünleri Tanıtın

SocialSpark gibi siteler, sitelere ürün veya hizmetler hakkında orijinal kopyanın yazımı ve gönderilmesi için blog yazarlarına para sağlıyor. Teşvik için para aldığınızda FCC açıklama gerekliliklerine dikkat edin.

27. Satış için Alan Adlarını Satın Alın

Bazı insanlar, arzulanan alanlara sahip olarak ve aç alıcılara satarak büyük para kazanmışlardır. Alan adı satın almak için asgari bir yatırım için popüler (genellikle 10 - 20 $) olacağını düşünüyorsanız, satırı satarak büyük bir kâr elde edebilirsiniz.

28. Otobüzünüzü veya Ayrılmış Park Alanınızı Kiralayın

Parklar, gelişen kentlerin çoğunda prim veriyor. Arazinizde veya boşalan park alanınızda kullanılmayan bir alan kiralamak ek gelir yaratabilir. Craigslist'de reklamın bulunabilirliği bu fırsatı yerel halka açıklıyor ve JustPark gibi gelecek uygulamaları, park yerinin kullanılmadığı zaman kolayca kiralamanıza izin veriyor.

29. Online Müfredat Sağlama

Tutor.com ve TutorVista.com gibi siteler sizi bir konuyu öğrenmek isteyen insanlarla paylaşacak ve matematik, bilim veya yabancı bir dil ile iyi iseniz çok yüksek talep görmüş olabilirsiniz. Bir başvuru sürecinden geçmeniz gerekiyor ve onaylandıktan sonra, ücret ödemeye başlayabilirsiniz.

30. Çevrimiçi Ders Öğret

Udemy gibi siteler uzmanları onlardan öğrenmek için ödemeye istekli insanlarla buluşturuyor. Web sitesine göre, yaklaşık 10 milyon öğrenci bu hizmeti kullanıyor ve ortalama eğitmen kazanımı 8000 dolardır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları