Facebook Bağımlılığından kurtulun
Hepimiz hemen hemen her gün facebook girer çıkarız fakat facebook neden girdiğimizi bilmeden bilgisayarımızı açıp facebook yazıp ne var ne yok diye kontrol ederiz aslında facebook bağımlısı olmuşuz fakat farkında bile değiliz

Facebook internet bağımlılığıdır.

Hepimiz bilgisayar başına geçtiğimizde ilk açağımız site ya facebook yada google'dur .  Google bize herşeyi arayıp bulmamızda bize büyük kolaylık sağlar ve çok faydalı bir arama motorudur.  Ya facebook , facebook tamamiyle alışkanlıklarımızdan dolayı oluşmuş bir sitedir. Fakat nasıl facebook bağımlı olduk? bunu hiç düşündünüz mü . Facebook 2004 yılında çıktığı vakitlerde dili ingilizce idi fakat o zamanlar messanger vardı ve birileriyle internette görüşmek için onu kullanırdık fakat messanger fotoğrafsız kişileri gösterirdi belki bu fotoğraf ile hatırlarsınız.

Bu fotoğraf size hatırlatacaktır. Sonra facebook fotoğraflı kişileri göstermesi daha cazip geldi fakat facebook bağımlılık oluşturan aslında bu değildi size sürekli bildirimlerin gelmesiydi. Şimdi hatırladınız mı? birileri size arkadaşlık gönderdiğinde yada size mesaj attığında hemen bakmak istiyordunuz fakat facebok sizi kendine bağımlı hale getirmek için yapmış olduğu bildirimler artık sizi yavaş yavaş bağımlı hale getirdi bugünde bir mesaj var mı diye bakıp duruyorsunuz . Facebook bir bağımlılıktır. Şimdilerde android ve ios cihazlarınızda sürekli bildirim alan uygulamalar alıyorsunuz fakat bunlar facebook kadar popüler olamıyor aslında sizi bir bağımlı yapan bir şeyde android ve ios telefonlardır çünkü telefonunuzu açtığınızda sizi haberdar edecek bu aktivite aslında hiç o kadarda önem arz etmiyor hayatınızın günde 10 saatini bu tür uygulamalar sizi artık bir bağımlı olarak hapsediyor fakat siz farkına bile varamıyorsunuz . Bir örnek daha verelim haber okuyan biriyseniz sürekli hep bir haberde takılıp kalıyorsunuz . Aslında gün içerisinde o kadarda önemli haber olmuyor fakat bağımlı olduğunuzdan dolayı sürekli giriyorsunuz bu bilincinizin kontrol edemediğinizden dolayı oluşuyor.  

Sizleri facebook , haber siteleri veya tüm bağımlı olduğunuz sitelerden kurtaracak fikirler verecem

Sizleri facebook , haber siteleri veya tüm bağımlı olduğunuz sitelerden kurtaracak fikirler verecem

Arkadaşlar öncelikle şuan internet sitelerine girmeyi 1 saatliğine bırakın.  Biraz düşünün ben bugün hangi sitelere girdim bunları listeleyin ve sonrasında dün nelere girdim diye düşünmeyin google geçmişini kullanarak arama yapın .  ve göreceksiniz ki hergün belli sitelere sürekli giriyorum. bunun yerine sizlere işinizde , hayatınızda , eğitiminizde fayda sağlayacak siteleri araştırın ve onları listeleyin ve onları not defterinize kaydedin ve o sitelere girin hep aynı şeyleri araştırmayın fanatik olmayın beyninizi köreltmeyin . Kayıt ettiğiniz size fayda sağlayacak sitelere girin bilginizi alın siteler bunun için vardır ve sonrasında bilgisayarınızı kapatın. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları