Erkek bebek örgü modelleri ve yapılışları anlatımlı
Erkek bebekler için örgü modelleri ve yapılışlarını anlatan bir makale sizler için hazırladık ve bu sayede bebeğinize nasıl modeller hazırlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu Örgü birlikte örgü örme üst örümceklik başlamak ve nasıl oluşturulduğunu görselleştirmek yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Orta veya ileri düzey bir örgüdeyseniz, ancak daha önce bir kazak üst örtüsünü hiç örme işleminiz varsa, bu kalıplar ilk önce kafa karıştırıcı olabilir. Bu inşaat yöntemi, diğer kazak modellerinden çok farklıdır.

Başlamanıza yardımcı olması için sabırlı bir örücünüz yoksa, ilk örme giysinizde üstten aşağı kazak giymeyi önermiyorum.

Bu kalıpları başka herhangi bir kalıp gibi örmek için örgü örme, sallama, artırma, düşürme, giyme ve kendinize güvenmeyi engellemeyi bilmeniz gerekir. Kitabın bir referans olması için iyi bir kitabı örme öğrenmeyi öneririm. Takip etmek için Örgü Saf ve Basit desenlerden birine ihtiyacınız olacaktır. Diğer üstten aşağı desenler farklı şekilde yazılmış olabilir.

Bir bebek için üstten aşağı kazak örmek için aşağıdaki fotoğraflar çekildi.

Temel yapım Örgü Saf ve Basit tırtıllar için de aynıdır. Her zaman olduğu gibi, giysinizin özelleştirilmesi için kenarları, gövdeyi ve kol uzunluğunu değiştirmeniz önerilir. Desenler, renk ve dikiş fikirleriniz için mükemmel bir boş kanvas.


Göstergenin Kontrol Edilmesi

Çok önemli bir ilk adım! Göstergeden küçük bir fark, bitmiş boyutta büyük bir fark yaratacaktır. Lütfen bu adımı görmezden gelme hatası yapmayın.

Kazağınız turda örülmek istiyorsa, gösterge örneğinizin turda örülmesi gerekecektir. Çoğu kişi örgüden daha gevşek olduğundan ve yuvarlaktaki bir bambu dikiş örneğinin püresi olmaması nedeniyle ileri geri örme kumaştan daha sıkı olabilir.

Bu renk örnekleri, 34 noktalı, çift noktalı iğnelerdeki turda örülür. Dikişlerin yarısını veya çeyreğini daha kolay görebilmek için bir ölçü cetveli kullanılır.

İlk fotoğraf, 4 1/2 inçlik bir ölçüyü çok sıkı gösterir! Örgü gevşetmek için daha büyük bir iğne gerekir.

Her dokumacı farklıdır ve doğru gauge'yi elde etmek için birçok insanın daha büyük veya daha küçük bir iğne gerekir.

Ölçüyü kontrol etmek

İkinci fotoğraf, süveterimin doğru boyutta olmasını sağlayacak 4 inçlik bir gösterge gösterir. Süveter örmek için daha büyük iğne kullanacağım.

Benim desenim 16 inç dairesel bir iğne arıyor.

Üzerine döküm

Kullandığım işaretler hurda iplikten yapılır. Plastik ya da kauçuktan daha kolay benim için kullanıyorlar. Sevdiğin olanları kullanmalısın. İşaretleyiciler dikişler arasındaki iğneye yerleştirilir.

İlk resimde, uzun kuyruk yöntemini kullanmaya başladım. Favori oyuncağını kullanın, ancak tek döngüye oynamanın burada yapılmasını tavsiye etmiyorum. Vücudun ve kolların ağırlığını destekleyeceğinden, üzerine döküm sağlam ya da biraz sıkı olmalıdır. Sağdaki resim işaretçileri nasıl yaptığım gösterir.

 

Üçüncü resim, 1 numaralı örmeyi hazır tüm dikişleri göstermektedir. Çalışmayı çevirip yeni dikişler üzerindeki dikişleri geriye döndüreceksiniz.

 

İlk sıra

Deseni izlediğinizde, her işaretleyiciden önce ve sonra ve bu satırdaki ilk ve son dikişte dikişte artış olacaksınız.

Dikişin ön ve arka kısmındaki örgü, size küçük bir düzlük katar, bu da turda çalışmaya başladığınızda artışı izlemenize yardımcı olur.

Bir işaretleyiciye geldiğinizde, onu sol iğneden sağ iğneye kaydırın.

 

2. Sıra Başlıyor

Bu sıra tamamen düz ve onlara geldiğinizde işaretçileri sol iğneden sağdaki iğneye kaydırırsınız.

Desen size, artı işaretçiler arasında belli sayıda dikiş olana kadar, artan bir örgü sırayla ve bir arkadaki satır çalışmasını söyler. Bunlar, yerleştirdiğiniz ikinci ve üçüncü işaretlerdir. Yukarıdaki fotoğraflarda, sırt için sayacağınız dikişlerde küçük bir yıldız var.

Son artış satırının sonunda, desen belirli sayıda sts atmayı söylüyor. Bu boyun açıklığının önü olacak. Solda, bu dikişlere nasıl uygulandığının bir fotoğrafı var.

Evet, iplikleri değiştirdik! Çırpılmış bir iplik, bir sonraki adımları görmenize yardımcı olacaktır. Bu iplik Kırmızı Kalpliğin vintage bir yünüdür.

Şimdi çalışmalarımıza bir tur atacağız. Bunu yapmak için, iğnenin diğer ucundaki ilk dikişe sadece dokunduğunuzdan, işinizi bükmemeye dikkat edin.

Aşağıda, eseriniz artık yuvarlaktır, yuvarlak başlangıcını işaretlemek için farklı bir renk işaretleyici yerleştirilmiştir. Hiçbir artış olmadan, bir yuvarlak örme tabakasın.

Deseniniz şimdi her turda örgü yapıyor, bir tur daha yuvarlak çalışıyor, sonra bir düz turda. Turun başlangıcını işaretleyen pembe işaretleyicide artış yapmadığınızdan emin olun.

Artış ve düz turları izlerken hangi turda çalıştığınızı unutmak kolaydır. Bir kağıt parçası üzerinde bir iz bırakmak veya bir sayaç kullanmak surekli takip etmenin güvenilir yöntemleri değildir. İşte kolay ve kusursuz izlemenin bir yöntemi.

Örgü yaparken, bir sonraki dikiş işaretinden önce bir dikiş olduğunda durdurun. Dikişe dikkatle bakın.

Hemen iğnenin altında küçük bir çivileme var mı görüyor musun? Dikiş artışının önünde ve arkasında örme yaptığınızda, bu sarkık darbe yapılır. Gösterildiği gibi iğnenin altında olduğu zaman, önceki turda arttığınız anlamına gelir. Öyle görünüyor ki, düz örme bir tur yapıyor olmalısın. Dikeni öreceksin. Dikkatlice bakarsanız, önceki satırlarda yaptığınız diğer artışları da görebilirsiniz.

Şimdi aynı dikişe bak. Sırt darbesi iğnenin yanında değil, biraz aşağıda. Bu, son turunuzun düz örme bir tur olması ve şimdi turda bir artış yapması gerektiği anlamına gelir. Yani o ilmekte (inc) artacaksın.

Artışınızı görmek daha kolay görünüyorsa. Örgü metninizi bu şekilde okumak, şimdiye kadar yapmış olduğunuz örneği daha kolay ve daha doğru yapacaktır.

Kollar için bölme

Deseniniz, arka işaretleyiciler arasında belli sayıda dikiş olana kadar çalışmayı söyler. Daha sonra süvetereri kol ve beden haline getireceksin. Bu en eğlenceli parçalardan biridir! Sol alttaki fotoğraf, kılıf tutmak için iğne ve hurda ipliklerinin nasıl kullanılacağını göstermektedir. Sağdaki iplik tutucudaki ilk kılıf.

Sert metal tutucular tavsiye edilmez.

Yuvarlak işaretçinin eski başlangıcı (pembe) kaldırıldı, kırmızı işaret yeni başlangıç ​​işaretidir. İplik sahipleri yoldan çekilmek için bağlanır ve kesilir.

Artık bir süveter gibi görünüyor! Artık yalnızca vücut stleri üzerinde çalışıyorsunuz. İşin desende gösterilen uzunluğu ölçene kadar her turu örgüteceksiniz.

Vücut neredeyse bitti. Omuz üstünden ölçün. Kazağımızın daha küçük bir iğne üzerinde birkaç düz örme çalışmasıyla oluşturulmuş haddelenmiş bir alt kenar olacaktır.

Daha küçük iğne ile örülmeye başlayarak daha küçük iğnelere geçin. Alt kenarınızı gevşek hale getirmek için daha büyük bir iğne ile sıkıştığınızdan emin olun. Eğer çok fazla kıvrılırsa, endişelenme. Bu engellenirken düzeltilecektir. Engelleme, bu öğreticinin sonunda açıklanmıştır.

Vücut bitti, şimdi boyun bandına başlıyoruz. Boyun bandı kollardan önce yapılır, böylece kolların ne kadar uzunluğuna karar vermek için süveter üzerinde çalışmanız gerekiyorsa, boyun bandı kol uzunluğunu doğru yapmak için orada olacaktır.

Sol aşağıda, dikişlerin nasıl alınacağının yakınları. Örgü yapmanın önemli bir parçası budur. Düzgünce ve özenle yapılması gerekiyor. Düzgün bir şekilde toparlanmak süveterinizin görünümünü bozabilir!

İğnenin ucunu örme kenarının altına yerleştirin, çalışma ipliğinizi ucu etrafına sarın ve üzerinden yeni bir dikiş çekin. Deseniniz size her bölümde ne kadar dikiş atacağınızı söyleyecektir. Bölümler arttıkça oluşan dikiş çizgileri ile bölünüyor.

 

Neckband dikişler toplandı ve bambu dikiş başladı.

Yaka bitti ve çok gevşekçe bağlı. Başın üzerine oturacak kadar gevşek olmasını sağlamak için gerekirse boyut 11 iğne kullanın.

Azaltmalarınızın doğru aralıklarla yerleştirildiğinden emin olmak için satırları nasıl sayacağınızı gösteren yakın bir çizgi. Yukarıdaki düşüş oranı her 5inci turda. İlk bakışta görmek zor olabilir, ancak uygulama ile ne zaman azaltacağınızı bilmenin kolay bir zamanı olacak.

Bir kol yapılıyor! Diğeri devam ediyor. Her iki kılıf da bittiğinde yalnızca örgülerde dokunur ve tıkanır kalır. Kol uzunluğu koltukaltından alınır.

Sol taraftaki fotoğrafta, uçlarda nasıl örgü yaptığımı gösteriyorum. Sonunu bir açıyla çalıştırmak için keskin bir darner kullanıyorum, yaklaşık 2 inç boyunca dikişlerin sırtlarını hafifçe yakalamıştım.

Caydırdıktan sonra, turu bitirdiğinizde küçük bir "adım" olduğunu göreceksiniz. Bu fotoğraflar bunu nasıl yapacağınızı gösteriyor. Bu amaçla da dokunulacak.

Lily'nin dediği gibi Ta Daa! Soldaki fotoğraf bloklamadan önce kazak ve tıkanmadan sonra.

Engellemek için, giysiyi yumuşak bir sabunla hafifçe yıkuyorum, durulama işlemine devam ediyorum, suyun çoğunu almak için pulu döndürünüz ve daha sonra kurumaya bırakıyorsunuz. Bükülmüş kenarlar bu Ģekilde devrilmeye devam edecektir.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen benimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Erkek bebek örgü modelleri

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları