Dünya Iphone 7 Bombasında Korktu
apple firmasının sunmuş olduğu iphone 7 artık bomba gibi patlamaya başladı.

Dünya Iphone 7 Bombasında Korktu

Güçlü bir halde patlamış şeklinde gözüken bir iphone 7'ye ait imajler, çarşamba gününden bu yana internette dolaşıyor. Patlama olayı samsung'un galaxy note 7'de yaşadığı patlama vakalarıyla karşılaştırılyor; ancak şimdilik vakaya dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Reddit kullanıcısı kroopthesnoop, imajsünü paylaştığı telefonun iş arkadaşı tarafınca ön siparişle alındığını ve bu durumda eline ulaştığını iddia ediyor. Kullanıcı, daha sonraki gönderilerinde yaşananlardan at&t'nin ve apple'ın haberdar bulunduğunu ve arkadaşına yeni bir telefonun gönderileceğini belirtiyor.

Sadece telefonun kendi kendine patlamaktan ziyade, taşıma esnasında aldığı bir hasar sebebiyle bu hale gelmiş olması muhtemel. Telefonun kutusundaki delik ve telefonun arkasındaki çukur, bu muhtemellığı güçlendiriyor. Paketin yanan ksıcaklıkmları, pilin bir miktar yandığını gösteriyor ancak pillerin yüksek fiziksel baskı altında patlayabildiği biliniyor.

Iphone'un tamamen kendi haline patlamış olma ihtimali de var, sadece telefonun yeni olduğunu ve taşınma esnasında kapalı olduğunu düşünürsek bu olasılık fazlaca düşük. Galaxy note 7'de yaşanmış olan yanma ve patlama vakalarının çoğunlukla aygıt açıkkken yada şarj esnasında yaşandığını biliyoruz. Bunun yanında iphone pillerinin kullanım sırasında aşırı ısınıp patladığına dair geçmişte bazı vakalara (yada iddialara) rastlamıştık. Bu olaylar tam olarak doğrulanmamış olsa da, bu tür durumların çok nadir yaşandığı biliniyor. Yani muhtemelen kaygı etmenizi gerektirecek bir konum yok.

Iphone 7 Tanıtım Video

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları