21 yüzyılda Işınlanma yapılması mümkün mü ?
Tarihin en gelişmiş dönemlerinden birindeyiz ve teknoloji hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda ve gelecek dönemlerde hayatımızın içerisine yapay zekaya sahip robotlar yer alacak peki biz bu zamanda ışınlanma yapabilir miyiz?

Işınlanma Mümkün mü?

Günümüzde bir çok ışınlanma denemesi yapılmıştır fakat hepsi atomik boyutta ve kısa mesafeler için denenmiş ve başarılı olmuştur. Fakat insanı ışınlanma boyutu ise ne yazık ki şimdilik mümkün deil nedeni şöyle özetleyebilirim. 

Örneğin Facebook üzerinden bir arkadaşınıza mesaj yazacaksınız. Mesajı hazırlayıp gönder tuşuna bastığınızda mesaj bilgisayar içerisinde 1,0(Binary) koda gönüşür ve buda elektrik sinyalleriyle gönderilir ve bu işlem tüm mesajınızın boyutu kadar bitler halinde devam eder. 

İnsanı ışınlanma konusuda insanın tüm hücre ve atomik yapısını bitlere ayırarak yani tarayıcı gibi bir cihazdan geçirilip bilgisayar ortamına aktarılması ve daha sonra karşı tarafa aynı mesaj akrarır gibi aktarmak fakat burdan yapılan işlem aslında insanı bir nevi kolonlama yöntemidir. Buda önceki insanın öldürülüp sonrasında aynısını diğer tarafta oluşturmaktır. 

Diğer bir ışınlanma yöntemi ise insanı enerji haline dönüştürmek ve sonrasında tekrardan insanı oluşturmak bu bize evrendeki anti madde ile madde olayını hatırlatır (dilerseniz araştırın) Evrende madde ve anti maddeler vardır ikisi bir birleriyle çarpıştığında yok olurlar ve sonrasında enerji meydana gelir insanıda ışınlamak için enerji boyutuna sonrasında tekrardan oluşturma bu yöntem ışınlanma adımında en iyi yöntemlerden biridir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları